Достапни линкови

Времето сончево, попладне локален дожд и ветер


Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло време со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер, а попладне и кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, јавува УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура до 15, а максималната до 30 степени.

XS
SM
MD
LG