Достапни линкови

Искачување планина за високо образование


Искачување планина за високо образование
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Саифулах Абас Африди, 22 годишен студент на политички студии од Пакистан скоро секој ден ги искачува најблиските врвови за да добие интернет и да присуствува на онлајн наставата. Поради пандемијата од коронавирусот, неговиот факултет, како и останатите низ светот, се затворени за настава.

Категории

XS
SM
MD
LG