Достапни линкови

Кина со нов пристап против вториот бран КОВИД-19


Кина со нов пристап против вториот бран КОВИД-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

По речиси два месеца без случаи на КОВИД-19, Пекинг деновиве повторно се бори со вирусот. Но, сега нема карантин за цел град, туку властите со вториот бран се справуваат преку таргетирано затворање на делови од градот и масовно тестирање.

Категории

XS
SM
MD
LG