Достапни линкови

Николовска - Опоравувањето од пандемијата треба да биде зелено


Николовска - Опоравувањето од пандемијата треба да биде зелено
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:05 0:00

Опоравувањето после пандемијата мора да биде зелено, но треба да се зголеми и личната одговорност на граѓаните и носителите на одлуки, вели еко-активистката Елена Николовска од граѓанската организација „Еко-свест“ во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Таа посочува дека ресурсите треба да ги употребуваме во склад со природата, но оценува дека се уште е ниска свеста на глобално ниво за загадувањето на животната средина.

Категории

XS
SM
MD
LG