Достапни линкови

ЕУ сака легитимен соговорник


ЕУ сака легитимен соговорник
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:16 0:00

На европските дипломати им е потребен легитимен соговорник, но и функционална администрација којашто тесно ќе соработува со една легитимна политичка власт, вели францускиот амбасадор Кристијан Тимоние, на прашањето - Дали изборите се неопходни за функционирање на правната држава?

Категории

XS
SM
MD
LG