Достапни линкови

Коронавирусот нов изговор на Ердоган за затворање противници


Коронавирусот нов изговор на Ердоган за затворање противници
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Со години, меѓународни посматрачи, западни влади и опозицијата во Турција, предупредуваат дека земјата станала автократска под лидерство на претседателот Реџеп Таип Ердоган. Сега, со проблемот со коронавирусот, ситуацијата станува уште покомплицирана во врска со човековите права.

Категории

XS
SM
MD
LG