Достапни линкови

КОВИД-19: Напредок во третманот, проблем со бегалците


КОВИД-19: Напредок во третманот, проблем со бегалците
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Коронавирусот полека се става под контрола, напредуваат методите за лекување, но вакцината е суште далечна. Бегалците од конфликтни подрачја се дополнителен проблем. Економските последици од пандемијата се се поголеми.

XS
SM
MD
LG