Достапни линкови

Јанушев – Заев оди со глава во ѕид


Јанушев – Заев оди со глава во ѕид
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:56 0:00

Ова што сега го прават Заев и СДСМ е одење со глава во ѕид. За каков консензус зборуваме кога тој поставува ултиматум и се заканува и тоа со датуми кои согласно со закон не се возможни да имаме избори, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG