Достапни линкови

Мобилна апликација за олеснета мобилност на лицата со попреченост


Мобилна апликација за олеснета мобилност на лицата со попреченост
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Младинскиот тим „Нешто нетипично“ ја создаде мобилната апликација Walkiie, која е победник на предизвикот Generation Unlimited, кој го организира УНИЦЕФ, а имплементиран од страна на СмартАп - Лабораторија за социјални иновации. Со апликацијата се поврзуваат волонтери кои сакаат да помогнат на лица со попреченост при излегување и шетање. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG