Достапни линкови

Во Кино, од возило


Во Кино, од возило
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Коронавирусот ги затвори и киносалите низ светот. Но, со олабавување на мерките, граѓаните на Техран, Иран имаат шанса да гледаат филм од своите возила. Мерките за физичко растојание се уште важат, па така дозволено е до двајца посетители во едно возило. Покрај тоа, секое возило се дезинфицира при влез во „киното“.

Категории

XS
SM
MD
LG