Достапни линкови

„Поздрав од мојот прозорец“


„Поздрав од мојот прозорец“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

„Патување“ во време на корона. Ова е идејата на Фејсбук групата „Поздрав од мојот прозорец“, каде што се споделуваат фотографии од прозорци и тераси.

„Повеќето од нас во моментов не може да патуваат. Остануваме дома за да ги заштитите другите и да се заштитиме себе. Во ова време, гледаме често низ прозорецот. Да ги споделиме нашите погледи, атмосферата која не опкружува и да биде среќни и смирени“. Ова е објаснувањето за отворање на Фејсбук групата „Поздрав од мојот прозорец (екс-ЈУ)“, каде секојдневно над 18 илјади членови од поранешна Југославија објавуваат фотографии од своите тераси и прозорци. Во видеото погледнете дел од нивните фотографии.

Категории

XS
SM
MD
LG