Достапни линкови

Руски царисти кои Вашингтон ги нарекува терористи


Руски царисти кои Вашингтон ги нарекува терористи
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Руското царско движење е крајно десничарска група која ја меша носталгијата за руското царство со желбата за насилство, и сомнежот за пандемијата од коронавирусот. Таа е и единствената група за превласт на белата раса, чии членови, од САД се означени како „глобални терористи“.

XS
SM
MD
LG