Достапни линкови

Трамп: Американците се молат за Борис Џонсон


Трамп: Американците се молат за Борис Џонсон
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:21 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека со тага ја примил веста оти британскиот премиер Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, откако се влошија неговите симптоми на коронавирус. “Тој е пријател на нашата земја и Американците се молат за него”, рече Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG