Достапни линкови

Не ни треба пандемија за да сфатиме дека треба повеќе да се инвестира во наука


Не ни треба пандемија за да сфатиме дека треба повеќе да се инвестира во наука
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:24 0:00

Не ни треба пандемија, епидемија или некоја друга несреќа за да бидеме свесни дека треба да инвестираме повеќе и повеќе во науката, во научно-истражувачката дејност и во поддржување на претставниците од научната заедница, вели министерот за образование Арбер Адеми.

XS
SM
MD
LG