Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе биде од четири до 16 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 12 степени.

XS
SM
MD
LG