Достапни линкови

Колку време преживува коронавирусот на површини?


Колку време преживува коронавирусот на површини?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

Според ново истражување, коронавирусот може да преживее до три дена на некои површини, затоа е важно да се следат советите за често миење на рацете.

Категории

XS
SM
MD
LG