Достапни линкови

Ангеловска: да се зачуваат работните места за побрз рестарт на економијата


Ангеловска: да се зачуваат работните места за побрз рестарт на економијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:41 0:00

Идејата е да излеземе посилни од оваа криза предизвиката од корона вирусот и кога ќе дојде моментот да се опоравуваме, побрзо да се опоравиме и да бидат што помали штетите“, вели министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за РСЕ.

Категории

XS
SM
MD
LG