Достапни линкови

Луѓе во карантин низ фотографии

Милиони луѓе одеднаш го сменија секојдневието, откако владите им наредија да останат дома во обид да ја победат болеста. Главниот предизвик за многумина е едноставно да го задржат својот дух и покрај досадата и изолацијата.

Социјалното дистанцирање е една од главните мерки во борбата против ширењето на коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG