Достапни линкови

Бошков - Бескаматните кредити нема да стигнат ниту за плати


Бошков - Бескаматните кредити нема да стигнат ниту за плати
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:14 0:00

Доколку станува збор за компании од двајца, тројца вработени, оваа помош со бескаматните кредити до 5000 евра не може да го постигне нивното ни на платите на тие вработени, особено дека станува збор за мерка од сега до јуни, вели Миле Бошков, претседател на Бизнис конфедерација на Македонија.

XS
SM
MD
LG