Достапни линкови

Избори на 12 април нема да има


Избори на 12 април нема да има
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Лидерите на политичките партии, на денешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски, се договорија да ги одложат парламентарните избори закажани за 12 април, поради спречување на ширењето на епидемијата на коронавирусот. Правни експерти треба да ги договорат модалитетите како да се изведе тоа. Дополнително треба да се утврди датум за одржување на изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG