Достапни линкови

Ивановска - Ќе го следиме финансирањето на изборната кампања


Ивановска - Ќе го следиме финансирањето на изборната кампања
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:16 0:00

Оваа година веќе се поврзавме со банките кадешто се отворени наменските трансакциски сметки за изборите и таму на дневна основа ќе ги следиме сите промени, вели претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG