Достапни линкови

Трамп: „Вирусот нема шанса против нас“


Трамп: „Вирусот нема шанса против нас“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

„Вирусот нема да има шанса против нас“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп во телевизиското обраќање до нацијата. Притоа тој најави мерки, вклучително и суспендирање на патувањата од Европа за Соединетите држави на 30 дена.

Категории

XS
SM
MD
LG