Достапни линкови

Не сме жртви туку преживеани: Силуваните бараат правда


Не сме жртви туку преживеани: Силуваните бараат правда
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Илјадници жени и мажи беа жртви на сексуално насилство за време на војната на Косово во 1998 и 99 година. Но оваа тема до ден денес е табу. Васфије Красниќи-Гудман, преживеана и активистка, во Парламентот таа зборуваше дека потребно е бришење на стигмата и изведување на криминалците пред правдата.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG