Достапни линкови

Пациенти со коронавирус: најважно е да не разболуваме други


Пациенти со коронавирус: најважно е да не разболуваме други
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Коронавирусот се смета за најопасен за постарите лица и за оние во лоша здравствена состојба. Знаејќи дека може да биде фатален за некои луѓе, една од најважните мерки е токму да се спречи заболените од новиот вирус да го пренесуваат на другите.

Категории

XS
SM
MD
LG