Достапни линкови

Галијата во Вардар, која според Шилегов, треба да биде остранета


Галијата во Вардар, која според Шилегов, треба да биде остранета
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:35 0:00

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов изјави дека се создадени услови за да биде отстранета галијата што се наоѓа во близина на стара пошта, без опасност Градот да сноси какви било финансиски импликации.Тој му даде рок од 30 дена на корисникот да го отстрани она што се нарекува урбана опрема. Во спротивно по истекот на рокот, Градот на негов трошок ќе го направи тоа“, нагласи Шилегов.

Категории

XS
SM
MD
LG