Достапни линкови

Коронавирус – цела Италија во карантин, Трамп најави мерки


Коронавирус – цела Италија во карантин, Трамп најави мерки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Ставањето на цела земја, Италија, во карантин јасно покажа како епидемијата на коронавирус се шири во светот. Дури и американски претседател Доналд Трамп кој е скептичен во врска со коронавирусот најави мерки за справување на последиците од новото заболување.

Категории

XS
SM
MD
LG