Достапни линкови

Опасно по живот за жени кои се онлајн во Пакистан


Опасно по живот за жени кои се онлајн во Пакистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Адвокатка и активистка од Пакистан отвори линија за помош на жени кои користат интернет. Жените се соочуваат со вознемирување и закани по нивниот живот само поради тоа што се онлајн. Некои добиваат и смртни закани од роднини. Линијата е отворена во 2016, а има по 20-тина повици дневно.


Категории

XS
SM
MD
LG