Достапни линкови

Мигрантите во Грција и стравот од коронавирусот


Мигрантите во Грција и стравот од коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Агенцијата за бегалци на Обединетите нации изрази Загриженост во врска со ризикот дека новиот коронавирус може да се прошири низ центрите за прифаќање на мигрантите во Грција. Во истовреме продолжува притисокот на мигрантите и бегалците од Турција во Грција.

Категории

XS
SM
MD
LG