Достапни линкови

Тигањ: Северна Македонија заслужува да ги почне преговорите со ЕУ


Тигањ: Северна Македонија заслужува да ги почне преговорите со ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:56 0:00

Хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ порачува дека Хрватска сака да ја види Северна Македонија во Европската Унија и дека таа е силно ангажирана да се постигне консензус меѓу земјите-членки со цел одлуката на Советот на ЕУ на крајот од март да биде позитивна за земјава.

Категории

XS
SM
MD
LG