Достапни линкови

Турција и Русија нема да се конфронтираат


Турција и Русија нема да се конфронтираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Малку е веројатно дека во Сирија ќе дојде до директен судир меѓу турските и руските сили таму, оценува турскиот аналитичар Ојтун Орхан.

Категории

XS
SM
MD
LG