Достапни линкови

Синадиновска: Владата не ѝ ги дава парите на МРТВ кои законски ѝ следуваат


Синадиновска: Владата не ѝ ги дава парите на МРТВ кои законски ѝ следуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:57 0:00

Македонската телевизија во моментов се соочува со недоволно средства, затоа што владата не ѝ одобрува пари што ѝ следуваат законски, вели претседателката на Советот за етика во медиумите Катерина Синадиновска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG