Достапни линкови

Македонија чека датум, ЕУ во проблеми со буџетот


Македонија чека датум, ЕУ во проблеми со буџетот
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Лидерите на Европската Унија, на самитот, посветен на долгорочниот буџет, не постигнаа никаков договор. Овој пат, дополнителен проблем е буџетската дупка од 75 милијарди евра, предизвикана од Брегзитот, како и новите поделби меѓу посиромашните и побогатите членки на Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG