Достапни линкови

Во Иран расте бројот на починати од коронавирусот, но и гневот на граѓаните


Во Иран расте бројот на починати од коронавирусот, но и гневот на граѓаните
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Властите на Иран соопштија дека досега има 19 починати лица. Оваа бројка на смртни случаи е втора, по Кина. И заменик министерот за здравство е меѓу заболените. Во меѓувреме, Иранците на социјалните медиуми го изразуваат гневот кон властите, но и загриженоста за ситуацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG