Достапни линкови

Се самоубил напаѓачот кој уби девет луѓе во Германија


Се самоубил напаѓачот кој уби девет луѓе во Германија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Напаѓачот за кој се верува дека убил девет лица во два напада во германскиот град Ханау, според германската полиција, бил пронајден мртов во неговиот дом. Полицијата соопшти дека напаѓачот имал ксенофобичен мотив. Во домот било пронајдено и телото на неговата мајка.

Категории

XS
SM
MD
LG