Достапни линкови

Ќе гласате ли на изборите и зошто?


Ќе гласате ли на изборите и зошто?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Во изминативе години во Македонија меѓу 30 и 35 проценти од гласачите воопшто не излегле да гласаат. РСЕ се обиде денеска да го провери расположението меѓу случајните минувачи во центарот на Скопје. Ќе излезат ли на избори и која е нивната мотивација?

XS
SM
MD
LG