Достапни линкови

Лајен: Тирана и Скопје ги одржаа ветувањата


Лајен: Тирана и Скопје ги одржаа ветувањата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Меѓународните донатори во понеделникот ветија 1,15 милијарди евра за да и помогнат на Албанија да се опорави од силниот земјотрес што ја погоди во ноември лани. По донаторската конференција во Брисел шефицата на Евопската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека е конечно време Тирана и Скопје да ги почнат пристапните преговори со ЕУ.

XS
SM
MD
LG