Достапни линкови

Западен Балкан во ЕУ и натаму во игра


Западен Балкан во ЕУ и натаму во игра
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Лидерите на Северна Македонија, Србија, Хрватска, Црна Гора, Косово и Албанија во неделата во Брисел имаа неформална средба со шефовите на ЕУ посветена на европските перспективи за Западен Балкан. По состанокот тие изразија оптимизам дека новата методологија за проширување ќе го забрза тој процес.

XS
SM
MD
LG