Достапни линкови

Неизбежна е поистрајна борба против корупцијата и криминалот


Неизбежна е поистрајна борба против корупцијата и криминалот
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:16 0:00

Сите очекувавме поефикасна правда, особено во делот на случаите на СЈО. Знаеме дека тука имаше и објективни, но и субјективни пречки. Мислам дека неизбежно ќе биде да се продолжи поистрајно и похрабро на тој пат, затоа што после донесување на овој закон за јавно обвинителство ќе треба да следуваат уште многу други чекори, коишто ќе му дадат интегритет на судството и коишто навистина кај граѓаните ќе ја вратат довербата дека може да се истера правдата и дека никој не е недопирлив и никој не е над законот, вели во неделното интервју за РСЕ, Бојан Маричиќ, националниот координатор за европски прашања во Владата.

Категории

XS
SM
MD
LG