Достапни линкови

Драстично зголемен бројот на починати и заразени од коронавирусот


Драстично зголемен бројот на починати и заразени од коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Хубеи - кинеската провинција во епицентарот на појавата на коронавирусот објави рекорден пораст на бројот на починати. Зголемениот број, според некои, се должи на новиот метод на дијагностицирање на инфекцијата. Во меѓувреме, Пекинг разреши двајца локални партиски лидери по критиките за нивните потези во решавањето на кризата.

Категории

XS
SM
MD
LG