Достапни линкови

Сандерс: ова е почеток на крајот на Трамп


Сандерс: ова е почеток на крајот на Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Сенаторот Берни Сандерс тесно победи на внатрепартиските избори во Њу Хемпшир за претседателски кандидат на Демократската партија. Со тоа тој го зацврсти неговиот статус на прв човек на демократите во изборната трка во ноември против претседатлот Доналд Трамп.

Категории

XS
SM
MD
LG