Достапни линкови

„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм и најдобар странски филм


„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм и најдобар странски филм
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Јужнокорејскиот филм „Паразит“ за прв пат во 92 годишното доделување на наградата Филмската академија доби Оскар и за најдобар филм и за најдобар филм од неанглиско подрачје. Македонскиот филм „Меденета земја“ не доби Оскар во двете категории, за најдобар странски филм и за најдобар документарец.

Категории

XS
SM
MD
LG