Достапни линкови

Мигранти затворија граничен премин меѓу Унгарија и Србија


Мигранти затворија граничен премин меѓу Унгарија и Србија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Унгарската полиција соопшти дека привремено затворила еден граничен премин со Србија за да го пресече патот на група мигранти во обид да ја минат границата. Унгарија претходно соопшти дека од декември се зголемил бројот на обидите за илегално преминување на границата.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG