Достапни линкови

Трамп со пофалби, Пелоси го скина неговиот говор


Трамп со пофалби, Пелоси го скина неговиот говор
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Лидерот на Демократите во американскиот Конгрес Ненси Пелоси ја искина нејзината копија на обраќањето на претседателот Доналд Трамп за состојбата на нацијата, како јасен политички гест откако го ислуша говорот на Трамп. Тој во своето трето обраќање за состојбата на нацијата ги пофали економските достигнувања.

XS
SM
MD
LG