Достапни линкови

Дезинформациите за коронавирусот опасни како него


Дезинформациите за коронавирусот опасни како него
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Светската здравствена организација соопшти дека работи деноноќно со гигантите на социјалните медиуми за борбата против дезинформациите околу смртоносниот коронавирус. Нивното ширење, како што е наведно, им нанесува големи штети, не само во борбата против инфекцијата, туку и во економската сфера.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG