Достапни линкови

СССР и Албанија, филмска историска драма


СССР и Албанија, филмска историска драма
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

„Љубовта не учи ништо од историјата“, вели една од копродуцентките на првиот албанско руски филм под името „Ѓирокастро“. Станува збор за историска драма за еден мешан брачен пар од времето кога двете тогаш комунистички земји ги прекинаа односите.

XS
SM
MD
LG