Достапни линкови

Ромео - Законот за Јавно обвинителство не е услов за датум, но е добар сигнал


Ромео - Законот за Јавно обвинителство не е услов за датум, но е добар сигнал
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:54 0:00

Северна Македонија е подготвена да ги почне преговорите со Европската унија и следниот самит на Советот на ЕУ во март е момент кога може да се поправи историската грешка од октомврискиот самит лани, порачува италијанскиот амбасадор во земјава Карло Ромео во неделното интервју на РСЕ. Амбасадорот уверува дека донесувањето на законот за јавно обвинителство не е нов предуслов за отворање преговори со ЕУ, но ќе биде добар сигнал за земјите членки на Унијата

Категории

XS
SM
MD
LG