Достапни линкови

Брегзитот и берачите на јагоди од Бугарија


Брегзитот и берачите на јагоди од Бугарија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Едно мало бугарско село илјадници километри од Британија е загрижено за тоа како ќе се живее по Брегзитот, односно британското излегување од Европската унија. Тоа е затоа што секоја година стотици локални жители на Брштен работат на една овошна фарма во Кент.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG