Достапни линкови

Планот на Трамп за Блискиот исток: пат кон мир или кон војна


Планот на Трамп за Блискиот исток: пат кон мир или кон војна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Претседателот на САД Доналд Трамп во вторникот предложи создавање палестинска држава како дел од неговиот блискоисточен мировен план. Палестинците пак го осудија планот поради тоа што им наметнува строги услови, меѓу другото и да му дозволат на Израел да ја задржи контролата врз Западниот брег.

Категории

XS
SM
MD
LG