Достапни линкови

Во борба со времето за лек против коронавирусот


Во борба со времето за лек против коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Бројот на починати од коронавирусот во Кина се зголеми на 106 лица. Во истовреме се забележани 1.770 нови заразени, соопштија денеска кинеските власти. Со тоа во Кина вчера имало над 4.515 потврдени случаи на заболени со коронавирусот. Во меѓувреме, во многу лаборатории во светот се прават обиди да се најде лек против коронавирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG