Достапни линкови

Единаесет милиони луѓе под карантин поради коронавирусот


Единаесет милиони луѓе под карантин поради коронавирусот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Кина го стави градот каде што се појави смртоносниот коронавирус во карантин. Станува збор за драстичен чекор со цел да се спречи ширењето на заразната болест од која досега починале 17 луѓе, додека неколку стотици се заразени. Вирусот веќе е забележан и во други земји. Светската здравствена организација најави одлука дали да прогласи глобална вонредна состојба.

XS
SM
MD
LG